Chorvatsko dovolenka Slovensky Jazyk Italiano Deutsch English
Kontakt: zo Slovenska
02/45 69 00 58
Pobočka Chorvátsko
(EN,IT,DE,HR)
tel/fax: +385 52 851 484
E-mail: info@adriahome.com

Rezervacie ONLINE

Dovolenka v Chorvátsku 2012
Hotely, Apartmány, súkromné ubytovanie, prenájom lodí
Rezervacie ONLINE


Milí klienti a priatelia,
ponúkame Vám možnosť rezervácie ubytovania v súkromných apartmánoch, hoteloch a apartmánových komplexoch v Chorvátsku

Chorvátsko
dovolenka
Chorvátsko je nepochybne jednou z najobľúbenejších dovolenkových destinácií Európanov. Každého očarí svojim pobrežím, priezračným morom, takmer panenskou prírodou a nepochybne i srdečnosťou a otvorenosťou svojich obyvateľov.
Zatvorte oči, nadýchnite sa čistého prímorského vzduchu, a aspoň na malú chvíľku žite svoj sen o nádhernom, priezračnom mori a relaxujúcom pohľade na mediteránsku zeleň...
Istria - naše najbližšie more

Istria - naše najbližšie more, druhý domov mnohých Slovákov, nádherné kamienkové pláže, borovicové lesy, vežičky kostolíkov vypínajúcich sa vysoko nad úrovňou mora.
Istria - najväčší polostrov Jadranu a najnavštevovanejšia časť dnešného Chorvátska, je miestom, kde je patrný vplyv Talianska. Istria je akousi zmesou kultur - niektorí sa tu cítia ako v Taliansku, iní pociťujú nezameniteľnú atmosféru Jadranu, či vo vnútrozemí črty Balkánskeho polostrova.
Dnešnú vysokú úroveň turistiky je možné pripísať k dlhodobej tradícií popredných rekreačných miest, k pohostinnosti domácich, pracovitosti a šikovnosti turistických pracovníkov.Oproti vysokému turistickému rytmu života v prímorských oblastiach si Istria chráni staré hodnoty a zvyky. Početné dediny a osady pozostávajúce z niekoľkých kamenných domčekov ešte stále uchovávajú vo svojich pivniciach tajomstvá pripravovaných špecialít - pršut, klobásky, ovčí syr a dobré víno.

Najobľúbenejšie destinácie na Istrii
RABAC
NAJOBĽÚBENEJŠIA
DESTINÁCIA NAŠICH
KLIENTOV
V ROKU 2005
POREČ
NAJVÄČŠIE A NAJ-
NAVŠTEVOVANEJŠIE LETOVISKO
NA CELOM CHORVÁTSKOM
POBREŽÍ
BOHATÉ ŠPORTOVÉ VYŽITIE
ROVINJ
JEDNO Z NAJMALEBNEJŠÍCH MIEST CHORVÁTSKEHO POBREŽIA

RABAC- najkrajšie pláže na Istrii, cenovo prístupné a kvalitné ubytovanie v hoteloch a apartmánoch - najobľúbenejšia destinácia našich klientov Rabac, rybárska osada a veľmi živé letovisko, prístav a turistické centrum v najjužnejšej časti Kvarnerskej riviéry, 5 km od mesta Labin s počtom obyvateľov 1 373 leží v rovnomennej zátoke, ktorá vznikla zatopením dolného toku Rabackého potoka morom. Rabac je situovaný pred hlavným prístupom do Rijeckého zálivu, oproti ostrovu Cres pod starobylým Labinom. Malá rybárska osada ako známe turistické centrum s typickou mediteránskou atmosférou už oddávna získavala záujem.

Rabac Hotely
Rabac apartmány

POREČ - druhá najobľúbenejšia destinácia našich klientov v r. 2005 - široká ponuka apartmánového i hotelového ubytovania.
Poreč má mimoriadne cenné historické pamiatky a starobylý ráz mestského jadra.
Najväčšou príťažlivosťou Poreču je Eufraziova bazilika - katedrálny kostol z prvej polovice 6.stor.. Zaraďuje sa k najcennejším komplexom zo 6.stor.v celej Európe. Starobylú atmosféru pôvodného mestského jadra doplňujú pozostatky rímskych chrámov.
Rekreačné strediská vyrástli v priebehu 40. rokov na veľmi členitom pobreží v náväznosti na starý Poreč a to na severe i juhu. Sú to: Lanterna, Solaris, Špadiči, Pical, Materada, Plava Laguna a Zelena Laguna. .

Poreč Hotely
Poreč Apartmány

UMAG je pekné prímorské mestečko s typickou prímorskou atmosférou. Je prvým najsevernejším turistickým strediskom na západnej strane Istrie. Leží len niekoľko kilometrov od hranice so Slovinskom. Na Istrii patrí k známym turistickým strediskám. Charakteristický je množstvom zelene a možnosťou bohatého športového vyžitia. Umag sa ťahá pozdĺž pobrežia v dĺžke cez osem kilometrov. Tento komplex letovísk Punta, Stella Maris, Katoro, Kanegra a Savudrija siaha až k hraniciam so Slovinskom.
K nezabudnuteľným patrí okrem promenády najmä historická časť. V úzkych uličkách, ktorých história siaha až do čias Rímskej ríše, zažijete neopakovateľnú atmosféru. Umag je synonymom kvalitných hotelov a dovolenky pre všetky vekové kategórie.
ROVINJ - mesto a prístav, 36 km severozápadne od Puly. Rovinj pre svoj typický stredomorský starobylý vzhľad patrí k najmalebnejším mestám nielen na Istrii, ale aj na celom jadranskom pobreží. Pokladá sa tiež za mesto, ktoré si najvýraznejšie zachovalo svoj benátsky ráz. Rovinj vyniká mimoriadne bohatou subtropickou vegetáciou a pekným lesným porastom (borovice). Pred pobrežím je mnoho malých ostovčekov, z ktorých len málo je obývaných. Rovinj je veľmi obľúbené letovisko, ktoré tvorí stred väčšej hotelovej aglomerácie, ktorá sa rozrastá na sever i na juh od Rovinju. Rovinj ponú ka mimoriadne kvalitné služby.

Rovinj Hotely
Rovinj apartmány

Oblasť Kvarneru - dlhá tradícia cestovného ruchu

Crikvenica - druhá najobľúbenejšia destinácia
našich klientov

Crikvenica FotografieNajväčšie a najznámejšie turistické a ozdravovacie stredisko na pobreží Vinodolského prímoria. Toto mesto s bohatou turistickou tradíciou, ktorá má svoje začiatky v roku 1988 a stredisko crikvenickej riviéry je pre vás tou správnou voľbou, ak chcete byť počas leta v centre rôznych udalostí a akcií a pritom mať pôžitok z čistého mora. Pobrežná promenáda spája Crikvenicu s dedinkou Selce a Dramalj. Crikvenické pláže sú známe vďaka liečivému bahnu a je tu taktiež klimatická ozdravovňa. Na našej stránke vám ponúkame ubytovanie v apartmánoch, kde vás vždy privíta pohostinnosť a šarm miestnych obyvateľov, čo prispeje k vašim nezabudnuteľným dojmom z dovolenky. Crikvenica má skutočne všetky charakteristiky ideálnej dovolenkovej destinácie:

Crikvenica ponúka pieskovú i kamienkové pláže, dlhú prímorskú promenádu, širokú ponuku dovolenkových apartmánov a domov a priaznivú klímu.
Z nespočetného množstva
nádherných chorvátskych ostrovov vyberáme:

BAŠKA
HIT TOHTOROČNEJ SEZÓNY
NAJKRAJŠIE STREDISKO NA KRKU

MALI LOŠINJ
VÝNIMOČNÉ KLIMATICKÉ PODMIENKY,
SUBTROPICKÁ VEGETÁCIA
ŠILO
MIESTO PRE MILOVNÍKOV POKOJA A PRÍRODY, PIESKOVÉ PLÁŽE
PAG
MESTO MORSKEJ
SOLI A TRADÍCIÍ,
DLHÝ PÁS PIESKOVO-KAMIENKOVÝCH PLÁ®Í
BAŠKA -
jemný pás kamienkových pláží, nezabudnuteľná prírodná scenéria Baška, ktorá je kvôli krásnej architektúre považovaná za jedno z najkrajších turistických stredísk na brehoch ostrova Krk, je druhým najväčším mestom na tomto ostrove, ktorý je Krčským mostom spojený s jadranskou pevninou pri mestečku Kraljevica. Bašku nájdete v rozľahlej Bašskej zátoke, ktorej údolím preteká rieka. V starej časti mestečka dnes vyrástlo nové turistické stredisko, ktoré má výborné dopravné spojenie s mestom Krk a ostrovom Rab a mestom Senj, ktoré leží na pevnine. Najväčším turistickým tromfom letoviska Baška, blízko ktorej bola nájdená doska so starochorvátskym nápisom - Baščanska ploča, je dlhá kamienkovo-piesčitá pláž. Zvláštnosťou letoviska Baška je tiež štvorkilometrová promenáda pozdĺž mora, lemovaná reštauráciami a baríkmi. Dovolenku v tomto letovisku odporúčame rodinám, milovníkom športu a mladým, ktorý sa chcú zabávať, skrátka všetkým, ktorí chcú prežiť dovolenku vo väčšom turistickom stredisku s rozmanitou a kvalitnou ponukou doplnkových aktivít.
MALI LOŠINJ - najväčšia obec na ostrove, svojím svetáckym výzorom nenechá nikoho na pochybách o svojom význame. Obľúbené letovisko so starou tradíciou má kúpeľný štatút už od konca 19. Storočia. Prednosťou týchto klimatických kúpeľov v závere hlbokej zátoky Luka Mali Lošinj, je príjemné podnebie a rozsiahla zeleň v podobe lesov. Rakúski aristokrati tu stavali prepychové vily, letné rezidencie a sídlo mal tu aj cisár František Jozef i. Stará časť je rozložená pri širokej zátoke. Väčšina domov pochádza z obdobia baroka a klasicizmu, ale nechýbajú ani staršie stavby - Benátska strážna veža v blízkosti Farského kostola z 15. storočia.

Súkromné apartmány Mali Lošinj

Hotely Mali Lošinj

ŠILO - je malé turistické letovisko ležiace na severovýchodnej strane ostrova Krk oproti Crikvenickej riviére. Nedotknutá príroda, priezračne čisté more a tajomné zátoky sú skutočným rajom pre turistov, ktorí túžia po pokoji a tichu. V Šile si môžete vybrať ubytovanie v autokempe, súkromných izbách alebo apartmánoch. V bezprostrednej blízkosti Šila sa nachádza zátoka Soline, ktorá ponúka okrem možnosti kúpania sa v mori aj využitie liečivých účinkov slaného bahna priamo na morskom brehu. Turistickými strediskami tejto oblasti sú Klimno a čižiči. Jednou z najpozoruhodnejších prírodných zaujímavostí ostrova Krk je jaskyňa Biserujka, ukrývajúca sa pri osade Rudine. Ak ste skutočnými milovníkmi prírody, Šilo a jeho okolie je ideálnym miestom pre vašu dovolenku.

Viac o Šile

Súkromné apartmány Šilo

 MESTEČKO PAG - administratívne stredisko ostrova Pag s prístavom, leží na brehu veľkého a dlhého, takmer uzavretého Pažského zálivu (Paški zaljev), tam, kde na juhu prechádza do plytkého soľného jazera. Okrem spracovania ovčieho syra, je mestečko známe výrobou dobrého vína, značky žutika, tiež paličkovanými a sieťovanými krajkami. Plán urbanistického riešenia Pagu bol na svoju dobu veľmi moderný.Mesto
Pag je mestom morskej soli. Na ostrove je možné vidieť výrobu soli starým spôsobom, a to vysušovaním v malých bazénoch, do ktorých sa nechá vlievať more -soline. Tieto autentické soliarne sú pozoruhodným motívom pre fotografov. Pag je taktiež mestom, ktoré si zachovalo tradičnú ručnú výrobu krajky - každý výrobok je unikátom, a tá pomalá a namáhavá ručný práca žije dodnes v uličkách starého mesta. Pažskú zátoku zdobí 20 km kamienkových a piesočnatých pláží. Počas pažského karnevalu v zime, letného karnevalu a počas sezóny sa v meste koná bohatý kultúrno-zábavný a umelecký program. Pevninové predĺženie zátoky ukrýva ešte jedno veľké bohatstvo - liečivé bahno.

Súkromné apartmány Pag

DOVOLENKA NA DALMÁCII
Dalmácia - teplá subtropická klíma, krásne priezračné azúrovo-modré more, kamienkové pláže lemované borovicovými lesmi, vysoké pohoria, ktoré chránia pobrežie od vetrov od severu. Dalmácia je najjužnejším regiónom Chorvátska a možno povedať, že je i jeho najznámejšou a najväčšou turistickou oblasťou. čarovné pobrežie Dalmácie od vnútrozemia delí prirodzená hranica Dinárske vrchy, ktoré sa v niektorých častiach jadranského pobrežia dvíhajú takmer priamo z mora. Pobrežie je typické početnými malými zátokami a veľkým množstvom ostrovov a ostrovčekov, ktoré umocňujú dojem mnohotvárnosti prostredia. Ak sa rozhodnete navštíviť práve Dalmáciu, určite si nenechajte ujsť aspoň jeden z národných parkov: Kornati, Paklenica, Plitvické jazerá, Vodopády na rieke Krka či Vransko Jezero. Zadar, Split, Šibenik a Trogir patria k dominantným mestám oblasti. Tri tisíc rokov starý Zadar, či sídlo rímskeho cisára Diokleciána určite stoja za Vašu návštevu počas Vášho pobytu na Dalmácii. Veľké mestá dopĺňajú tiché a menšie mestečká, ktorým v severnej Dalmácii dominuje Primošten, v strednej Dalmácii vyniká Makarska či Baška Voda. Slovenským cestovateľom je Dalmácia dôverne známa, no pri každom pobyte poskytuje nové a nové zážitky, nové očarenia prírodnou scenériou či nádhernými kamienkovými plážami. Z ostrovov na Dalmácii vyniká svojou krásou súostrovie Kornati. V Jadranskom mori, pri najväčšom chorvátskom pobrežnom meste Split, leží ostrov Hvar, perla Dalmácie. Hvar je tiež najslnečnejším ostrovom na Jadrane. Na ostrove Brač je známy 200 m dlhý mys Zlatni rat (Zlatý mys), ktorý je rajom pre surfistov. Na juhu Dalmácie sa nám ponúka zalesnený ostrov Korčula, ktorý je rodiskom slávneho moreplavca Marka Pola a miestom, kde sa každoročne predvádzajú rytierske tance. či už sa vyberiete na Dalmáciu za kúpaním a oddychom na plážach, či za poznávaním historických pamiatok či prírodných krás, v každom z Vás zanechá Dalmácia neopakovateľné dojmy, zážitky a očarenie.
Ubytovanie na Dalmácii:


Dovolenka v Dubrovníku
- jednom z najkrajších miest Európy

Dubrovník - jedno z najkrajších európskych miest Dubrovník môžeme považovať za mesto s najkoncentrovanejšími architektonickými pamiatkami v Chorvátsku a to už od včasného stredoveku. Dubrovník je najznámejším a nanavštevovanejším letoviskom na morskom pobreží Dalmácie. Dubrovník je najjužnejšie väčšie chorvátske letovisko a určite jedno z najkrajších európskych miest vôbec. Od roku 1979 je pod ochranou UNESCO. Dubrovník takmer vždy na človeka pôsobí ako priesečník kultúr celého Stredomoria. Preto sa nemôžeme čudovať, že ho
v minulosti považovali za nové Atény.

Ak prechádzate jeho ulicami, dýcha na vás talianska gotika a renesancia s primiešaním antických, byzantských, románskych, slovanských a orientálnych štýlov. .

Apartmány DUBROVNIK

Crikvenica
piesková plážApartmány ANICA
Apartmány
Baška Ostrov KrkSúkromné apartmány Baška
Rabac - nádherné kamienkové plážeApartmány Rabac
O nás...:
Milí klienti a priatelia,
Sme cestovná kancelária, ktorá rozvíja aktivity v oblasti cestovného ruchu pre zahraničných i domácich klientov. Zastupujeme priamo chorvátske subjekty pôsobiace v cestovnom ruchu, čo nám umožňuje ponúkať pobyty za výhodné ceny s presnými informáciami o destináciách a ubytovacích zariadeniach pre turistov z celej Európy. viac o AdriahomeHome | O nás | Kontakt | Všeobecné podmienky | Ako prebieha rezervácia | Ako rezervovať? | Apartmány | Hotely

Copyright © 2012 Adriahome, s.r.o.

Slovensky English Deutsch Italiano